čt 21.9.2023 | Tomáš Prodělal

Čtvrtá výhra v řadě nepřišla. Junioři padli s lídry z Boleslavi 1:5

Po úspěšném výjezdu na západ se junioři vrátili zpět domů, kde vyzvali lídra z Mladé Boleslavi. Bruslaři do utkání vstoupili lépe, když dvěma slepenými góly odskočili na rozdíl dvou branek. V polovině zápasu navíc vyhnali Tučka z klece. Hradečtí se vzchopili, Adam Novotný snížil v přesilovce a domácí tlačili, ale ještě víc se přiblížit už nedokázali. Ve třetí části Středočeši přidali další dvě branky. Lvi tak padli 1:5.

Hned zkraje první třetiny přišla ke slovu početní výhoda Mountfieldu, jenže svěřenci Martina Vágnera se v ní k výraznější příležitosti dostat nedokázali. Přesilovky hraje od nové sezony také Adam Bezpalec. „Hodně si toho vážím. Trenéři ve mně mají důvěru, ale musím stále dřít,“ říká hradecký obránce. Trochu lépe vypadala převaha hostí, v té si ale několik dobrých zákroků připsal Filip Tuček. Hra v plném počtu působila jako ukolébavka, která se pro Bruslaře málem proměnila v horor, když se po námazu řítil Hrdlička osamocen na Horu, ten ho vychytal.

Poté přišly chvíle Mladé Boleslavi. Ta otevřela skóre po nenápadném nahození Jakuba Hroudy, které za Tučka srazila Hrbkova rukavice. Domácí gólman musel puk ze sítě lovit po 135 minutách a 25 vteřinách – 0:1. A za chvíli si to mohl zopakovat. Miroslav Dobner vyslal na zteč Petra Šachla, jenž ranou do teploměru zvýšil na 0:2. Mountfield mohl záhy kontrovat, jenže střela Michala Beneše se zastavila o spojnici. Lvi přebrali iniciativu, ale Hora žádný touš do své klece nepustil. „Po třech vyhraných zápasech jsme si mysleli, že to půjde samo, ale tak to v hokeji nechodí,“ sype si popel na hlavu odchovanec Havlíčkova Brodu.

Nástup do druhé periody se mnohem více povedl Mladoboleslavským, kteří za první tři minuty hry vyprodukovali stejný počet střel jako v části předešlé. Z ostřelování vyčnívaly dva pokusy. Nejprve se Matěj Gardoň řítil do situace dvou na nikoho, Tuček si ale bližší tyč pohlídal. Skórem z dorážky nedokázal pohnout ani Jan Kučera, ten nastřelil brankovou konstrukci. Na druhý pokus už se ale Jan Kučera prostrkávačkou mezi nohama prosadil a vyhnal z branky gólmana Lvů – 0:3.

Východočeši začali tlačit a Petr Hrdlička měl po krásné štrykované na hokejce snížení, ale Hora mu ho sebral. Co už ale lapit nedokázal, byl přesně mířený projektil Adama Novotného v přesilovce – 1:3. „Ve druhé třetině jsme se trochu zvedli a vstřelili gól, bohužel jsme potom zase polevili,“ mrzí sedmnáctiletého praváka. Těsně před sirénou ještě Matěj Havlíček skrytým nahozením překvapil gólmana, v cestě mu však stála branková konstrukce.

Ve třetí třetině bylo jasně poznat, že Středočeši vévodí ligové tabulce. Velmi zkušeným hokejem drželi Lvy na uzdě, navíc se ještě po několika dorážkách trefil Jakub Hruška, střídající Mrázek byl bezmocný – 1:4. „Jsou hbití a velmi rychle napadají. Byli všude dřív, my jsme prohrávali souboje. Tentokrát byli ve všem lepší,“ přiznává 175 centimetrů vysoký bek. V poslední minutě ještě vstřelil šťastný gól Matěj Vojáček, čímž uzavřel skóre na stav 1:5. Mountfield tak po třech výhrách poznal hořkou chuť porážky. Revanšovat se budou junioři moci v sobotu v Karlových Varech. „Musíme dobře potrénovat, jet tam s tím, že začneme dobře odzadu a poté nějaké branky přijdou,“ uzavírá „Bezpik“.

Vojtěch Aschenbrenner 0 0 0 -2 0